Lépe fungující mozek bez námahy

O svých kognitivních schopnostech (inteligence, paměť, mentální schopnosti, …) jsme zvyklí přemýšlet jako o něčem s čím jsme se narodili a nebo mohli ovlivnit maximálně v prvních letech života. V dospělosti nám už mozek jen stárne a odumírá. A nebo tak jsem o tom přemýšlel alespoň já. S tím, že když budu mozek pravidelně používat, tak nezestárne tak rychle. Věda (dnes již stovky studií) nám říká, že jeden z nejefektivnějších způsobů jak pozitivně ovlivnit mozek je pravidelná meditace. Jenže, kdo by měl čas a chuť meditovat. Kdyby tak existovala pilulka jako ve filmu Limitless, která by prostě mozek přepla na vyšší potenciál.

V posledních měsících jsem zjistil, že něco takového opravdu existuje – tzv. smart-drug Qualia.

Faktory ovlivňující schopnosti mozku

Naše kognitivní schopnosti jsou ovlivněny celou řadou faktorů. Mezi nejdůležitější ale patří:

 • Genetika –  Genetickou výbavu jsme zdědili po rodičích a (zatím) s ní nemůžeme nic moc dělat.
 • Strava – Důležitá je strava ve vývoji. Zvláště v prvních čtyřech letech života. I ve vyšším věku má ale strava zásadní vliv. Když mozek není dostatečně zásobován, tak je nucen některé části odpojit a nebo nechat fungovat na nižší výkon.
 • Stress – Mozek při zpracování signálů přicházejících ze smyslů napřed signál zpracovává limbickým systémem, kde se vytvoří emoce k dané situaci. Pouze pokud se necítí v ohrožení nechá signál přejít dále a zpracovat racionálním myšlením v šedé kůře mozkové (neokortexem). I ve chvíli, kdy se člověk necítí ohrožen, racionální myšlení bývá často použito pouze pro potvrzení emoce (vzniklé v limbickém systému) místo její konfrontace.
 • Neuroplasticita – Když se člověk setkává s novými věcmi – učí se, trénuje neuroplasticitu mozku. Jakmile se učit přestane neuroplasticita velmi rychle upadá.

S genetikou prozatím moc nenaděláme. Qualie se ale snaží pomoci se vším ostatním. Cíl Qualie není nic menšího než upgrade člověka. Upgrade mozku a trvalé zlepšení jeho neuroplasticity a jeho kognitivních schopností.

Qulia – kompletní péče pro mozek

Qualia se snaží mozku a nervové soustavě dodat vše co potřebuje pro svoje fungování a další rozvíjení. Qualia navazuje na dlouholetý výzkum v oblasti nootropik – látek, které podporují funkci mozku bez vedlejších negativních účinků. První generace nootropik byla úzce zaměřena na podporu mozku vždy v jednom směru (prokrvení nebo paměť nebo neurotransmitivita). Qualia je velmi komplexní produkt skládající se se 42 látek, které se snaží postarat kompletně o nervovou soustavu a vše, co s ní souvisí. Látky jsou vždy v co nejlépe vstřebatelné formě a jsou vybrané tak, aby se synergicky doplňovali. Lidé beroucí Qualii popisují:

 • Větší mentální jasnost – Je jim jasnější, co je potřeba udělat, aby se něco stalo (typicky udělali úkol, který se má udělat).
 • Větší mentální akceschopnost – Jestliže si uvědomím, že potřebuji udělat nějaký úkol do kterého se mi nechce, tak jdu a udělám ho a nehledám jiné příjemnější úkoly, které musím také dokončit – menší prokrastinace.
 • Schopnost řešit prioritně důležité věci.
 • Lepší verbální vyjadřování – lepší formulace myšlenek.
 • Zlepšení kreativity.
 • Zlepšená paměť.
 • Více energie.
 • Lepší spánek.

Qualia obsahuje:

 • Nootropika zlepšující prokrvení mozku, neurotransmitivitu, neuroplasticitu a další kognitivní zlepšení.
 • Neurovitamíny důležité pro podporu nervové soustavy.
 • Nervové protizánětlivé látky a antioxidanty.
 • Adaptogeny, které zklidňují soustavu a umožňují se mnohem lépe vyrovnat se stresem.
 • Aminokyseliny a minerály důležité pro fungování a růst nerovové soustavy.

Já jsem Qualii začal brát v únoru a dnes ji beru třetím měsícem. Osobně si ji nemůžu vynachválit.

 • Fyzicky cítím, že mi mozek funguje jinak než dříve. Je to zvláštní pocit, ale reaguju na některé věci jinak.
 • Vnímám, že jsou mi některé problémy jasnější a dokážu s nimi okamžitě začít něco dělat.
 • Snížila se mi klidová tepová frekvence o 10-15 tepů za minutu. To přisuzuji tomu, že je v Qualii hodně vitaminů, protizánětlivých látek a adaptogenů.
 • První týden jsem si všiml, že více vnímám svoje tělo. Po čase jsem si na to zvykl a teď to beru jako nový normální stav.
 • Velký rozdíl vnímám když si dám jointa. Zhulení má jiný charakter a nedokážu ztratit kontext tolik jako dříve.
 • Cítím, že Qualia mi postupně upgraduje moji nervovou soustavu (hardware) a tím mě umožňuje růst i osobnostně (software).

Funguje Qalia každému?

Obdobné přínosy jako u mě popisuje i několik mých kamarádů, kteří Qualii zkusili. Jeden (z devíti lidí) říká, že u sebe nic nepozoruje a jeden pozoroval často po požití návaly tepla. Qualia je velmi komplexní produkt. Přitom každý z nás jsme jiní a v ideálním případě (a snad blízké budoucnosti) bychom chtěli přípravek nachystaný podle našich individuálních potřeb. Qualia tedy určitě nemusí zafungovat každému, ale je to dobrý start k vyzkoušení.

Qualia je prémiový produkt, který za to stojí

Qualia je hodně drahá. Měsíční dávka stojí $150, což ji řadí mezi nejdražší nootropika na trhu. Výrobce zasílá pouze v rámci US. Pro dovezení do ČR musíte použít Shipito, nebo jinou alternativní službu. Celní úřad navíc vyměří clo a DPH. Se vším všudy tedy Qualia do ČR vyjde přes 5 000Kč za měsíc. Když bych ale chtěl brát vše, co Qualia obsahuje (řadu z těch věcí jsem již předtím bral), tak se dostanu na 5x větší cenu. A po dvouměsíčním užívání musím říct, že mi za to určitě stojí. Qualia mi určitě zlepšila a zlepšuje můj život docela zásadním způsobem.

Související:

Sdílej a likuj:

Autor: Tomáš Marada

Technologický evangelizátor fascinován Bitcoinem, decentralizovanými technologiemi, AI, evolucí člověka, biohackingem a obecně hackováním vlastního života.

1 komentář na „Lépe fungující mozek bez námahy“

 1. “Snížila se mi klidová tepová frekvence o 10-15 tepů za minutu. ” – really? Nedávají do toho betablokátory?:D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *