Kde si přečíst něco o bitcoinu?

Několik úvodních míst, kde začít a kam pokračovat.

Bitcoin velmi raná technologie, která nejde moc k ničemu přirovnat. Její fungování je natolik odlišné od fungování systémů na které jsme zvyklí. Proto není jednoduché bitcoin vysvětlit nebo doporučit soubor článků, které by si člověk mohl přečíst a udělal si tak představu, co to Bitcoin je.

Pro začátek doporučuji krátké úvodní video (2min) o bitcoinu jako penězích

A následně video nastiňující skutečný význam bitcoinu jakožto evolučním kroku v účetní technologii, která kompletně změní ekonomiku, evidenci vlastnictví a vytvoří internet hodnoty

 

Úvodní zdroje, kde se můžete zorientovat v problematice bitcoinu

http://www.coindesk.com/information/ – velmi pěkný a podrobný materiál pro zorientování se ve světě bitcoinu.

https://www.weusecoins.com/ – kratší, ale stále užitečný úvod do bitcoinu.

https://www.khanacademy.org/economics-finance-domain/core-finance/money-and-banking#bitcoin – video kurz o bitcoinu a jeho fungování zaměřený spíše na technickou stránku.

Zpravodajské servery o bitcoinu

Bitcoinový ekosystém je poměrně mladý a malý. Proto i úroveň zpravodajství kolísá.

http://btctip.cz/ – český server zabývající se bitcoinem.  Zajímavá je pravidelná víkendová analýza ceny bitcoinu obchodníka Ondřeje Nováka. Najdete zde i další informace pro bitcoinové začátečníky.

http://www.coindesk.com/ – pravděpodobně nejserioznější zpravodajství z oblasti kryptoměn. Často zaměřen na businessový pohled.

https://news.bitcoin.com/ – server vlastněn Rogerem Verem – jeden z největších držitelů bitcoinů. Roger Ver je kontroverzní osoba a server občas prosazuje k prosazování svých názorů. Osobně sleduji pro vyvážení pohledů.

https://cointelegraph.com/ – časté zpravodajství, které občas zveřejní každou ptákovinu, kterou jim někdo pošle. Celkově kvalitou hodně nevyvážené.

Několik dalších serverů, které sleduji:

http://www.newsbtc.com/
https://www.cryptocoinsnews.com/
https://bitcoinmagazine.com/

 

Související:

Sdílej a likuj:

Autor: Tomáš Marada

Technologický evangelizátor fascinován Bitcoinem, decentralizovanými technologiemi, AI, evolucí člověka, biohackingem a obecně hackováním vlastního života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *